GittiGidiyor Teknoloji Akademisi

Türkiye’nin öncü teknoloji şirketlerinden biri olarak bu alandaki tecrübe ve bilgilerimizi gençlere aktarmak amacıyla GittiGidiyor Teknoloji Akademisi’ni oluşturduk. Akademimizin çatısı altında “Yazılım Mühendisliği Eğitimi” ve “Yapay Zekâ Eğitimi” olmak üzere iki özel eğitim programı tasarladık.
 
Pandemi sebebiyle online olarak başladığımız GittiGidiyor Teknoloji Akademisi’nde katılımcılarımız, çok kapsamlı teorik ve pratik eğitimlerden geçerek teknoloji alanında geleceğe hazırlanıyor. Bu sayede yeni meslektaşlarımız hem iş hayatını deneyimliyor hem de alanında uzman GittiGidiyor çalışanlarından mesleki eğitim alma şansını yakalıyor.
 
GittiGidiyor Teknoloji Akademisi ile genç meslektaşlarımızın teknoloji alanındaki kariyer basamaklarını güvenle tırmanmalarına yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Startersland iş birliği ile gerçekleştirdiğimiz 3 aylık yetiştirme programı olan Yazılım Mühendisliği Eğitimi kapsamında katılımcılarımıza pratik ve teorik alanda çalışmalar sağlıyoruz. Yazılım Mühendisliği ile ilgili ön lisans programlarından yeni mezun olan katılımcılarımız ilk iş deneyimini 3 ay boyunca online olarak GittiGidiyor’da geçiriyor. Katılımcılarımız programın pratik kısmında GittiGidiyor’un uzman ekibiyle birebir yapılan çalışmaların yanı sıra teorik eğitimler de alıyor. Yazılım Mühendisliği Eğitimi programı derslerinde 1.000’den fazla başvurudan seçilerek Akademi’ye katılmaya hak kazanmış 7 genç meslektaşımızı haftada 9 saat, 20’nin üzerinde eğitmenle bir araya getiriyoruz.

Yazılım Mühendisliği Eğitimi’nde yeni mezun gençlerin mesleki eğitimlerine destek oluyor ve teoride öğrendikleri bilgileri bizimle birlikte uygulamalarını sağlıyoruz. Programa katılanların gelişimine katkı sağlamak için, her takıma bir mentor atıyor ve takımın tüm süreçleri ile yakından ilgileniyoruz.

Bu programa katılan genç meslektaşlarımız hem işinde çok deneyimli GittiGidiyor geliştirme ekibinin bir parçası oluyor hem de Front-End, Back-End, Software Architecture, Software Security, Agile/Scrum, Devops Tools da dahil birçok ana başlıkta eğitim alma şansı buluyor. Katılımcılar GittiGidiyor Teknoloji Akademisi’nin verdiği eğitimleri kendileri için oluşturulan ders programları ile tıpkı okuldaki gibi düzenli olarak takip ediyor.

Ayrıca, Yazılım Mühendisliği Eğitimi kapsamında verilen Mentorluk Eğitimi ise alanlarında başarılı ve tecrübeli yazılım mühendisleri tarafından yürütülüyor. Programa katılan her bir genç meslektaşımız, içinde bulunduğu takımda bir mentorla birebir usta – çırak ilişkisi içerisinde destekleniyor.

Meslektaşlarımız, mentorlarla birebir çalışmalarının yanı sıra GittiGidiyor’da çalışan yazılım mühendislerinden farksız, Jr. Yazılım Mühendisi Adayı olarak konumlandırılıyor ve gerçek işler üzerinde, takımlarıyla beraber kod yazma dahil tüm süreçleri tecrübe etme imkânı buluyor.
Yapay Zekâ Eğitimi’ne katılan genç meslektaşlarımız da GittiGidiyor’un yüksek teknolojik altyapısından yararlanabiliyor ve gerçek veri ile gerçek problemler üzerinde çalışma imkânı buluyor. Böylece büyük veri ve yapay zekâ ekibimizle bir arada gerçek bir iş deneyimi elde etme imkânı yakalıyor.

Online olarak gerçekleştirilen eğitimler kapsamında, seçilen 6 genç meslektaşımız, eğitime en az 2 ay katılım sağlıyor. Eğitime kabul edilen meslektaşlarımıza, geliştirme yapmaları için sanal makine imkânı tanınıyor. Dolayısıyla, programa katılmak için kendi internet bağlantısına ve bilgisayara sahip olmaları yeterli oluyor. Meslektaşlarımız gerçek verileri kullanarak, problemler üzerinde kullandığımız yöntemlerle ve kendilerine tanmış mentorlarla konu üzerinde çalışıyor. Bu sayede genç meslektaşlarımız programı gerçek bir iş tecrübesi edinerek tamamlıyor.